DALŠÍ ČINNOSTI

  

Rok 2019

 

 

Červen 2019 - stavba modelů Samba EVO

Členové LMK Strážnice se opakovaně zapojili do akce na podporu mládeže, kterou organizoval SMČR. V rámci této akce získali Lukáš Janík a Lukáš Chmela zdarma stavebnice moderních modelů kategorie RES od švýcarské firmy CNC model s názvem Samba EVO. Navíc získali od SMČR zdarma taky serva na ovládání modelů, elektromotory a regulátory. Modely byly původně navrženy jako větroně, při stavbě jsme je ale upravili na pohon elektrickým motorem. Mají tedy ovládanou směrovku, výškovku, motor a brzdu. Oba Lukášové tyto modely postavili a zalétali. Stavba těchto modelů byla pro oba Lukáše dost náročná a časově se protáhla až do roku 2020. Pilotáž modelů zvládají dobře, musí se jen zdokonalit v řízení za horších povětrnostních podmínek. Lukáš Chmela už uvažuje o pořízení akrobatického modelu.

Fotky ze stavby modelu:

            

 

Modely v kostře před potahem:

            

 

Hotové modely:

            

 

  29.3.2019 - Akce WINGS OF FUTURE - KŘÍDLA BUDOUCNOSTI

Člen našeho klubu Lukáš Chmela se zúčastnil 29. 3. 2019 soutěže WINGS OF FUTURE. Spolu se svým spolužákem Dominikem Horňákem vytvořili tým Střední školy Strážnice s názvem LD Technics. Více informací ...

Webové stránky soutěže | Informace o soutěži | Video ze soutěže | Výsledky soutěže |

 

 

Rok 2018

 

  Duben 2018 - Akce VOSA

Členové LMK Strážnice se zapojili do akce VOSA na podporu mládeže, kterou organizoval SMČR. V rámci této akce získali Lukáš Janík a Lukáš Chmela zdarma stavebnice historických modelů Vosa včetně vysilačů, přijímačů a serv na dálkové ovládání. Modely mají ovládanou směrovku a výškovku. Oba Lukášové tyto modely postavili a zalétali. Při stavbě se naučili základům práce se dřevem, lepení, potahování modelů Vliesem a lakování.